Юридична допомога для Вашого бізнесу

(044) 469 00 10,   (050) 440 40 64

Ми в соц. мережах: Юстком у Facebook Юстком у Google+ Юстком у Twitter

Аптечна діяльність в Україні

В Україні аптечна діяльність можлива лише за наявності у суб'єкта господарювання ліцензії на оптову або роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Така торгівля здійснюється через аптечні заклади (аптеки та їх підрозділи, та аптечні склади (бази)).

Компанія "Юстком" - Ваш надійний помічник з отримання ліцензій на торгівлю лікарськими засобами. Ми допоможемо підготувати необхідні документи для отримання ліцензії на торгівлю медичними препаратами, та гарантовано отримаємо для Вас ліцензію "під ключ". Наш девіз: швидко, якісно, надійно!

Необхідні документи для отримання ліцензії на торгівлю медичними препаратами.

Для того, щоб отримати ліцензію на здійснення оптової чи роздрібної торгівлі медичними препаратами, необхідно подати такі документи:

  • заяву встановленої форми;
  • копії статутних документів юридичної особи, нотаріально завірені;
  • документ, що підтверджує факт внесення запису про юридичну особу чи фізичну особу-підприємця до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • документ, що підтверджує сплату ліцензійного збору за розгляд уповноваженим органом заяви про надання ліцензії;
  • документи, що підтверджують право суб’єкта господарювання на використання приміщень для здійснення ліцензованої діяльності;
  • копії документів, які дають підтвердження отримання працівниками суб’єкта господарювання вищої або середньої фармацевтичної освіти;
  • копія санітарно-епідеміологічного висновку про відповідність приміщень суб’єкта господарювання вимогам, які пред'являються для здійснення торгівлі медичними препаратами.

Торгівля медичними засобами.Вартість послуги та терміни:

Вартість наших послуг: від 6000 грн. Ми працюємо без додаткових та прихованих платежів;

Додатково сплачується плата за ліцензію: 1853 грн;

Термін виконання послуги складає: 20 днів.

До послуги входить:

  • Надання консультацій відносно вимог до ліцензіата та документів.
  • Підготовка необхідних документів/відомостей;
  • Представництво інтересів замовника в органах державної влади на всіх етапах отримання ліцензії;
  • Отримання та відправка ліцензії клієнту.
  • Гарантія повної компенсації при форс-мажорі.

При отриманні ліцензії на торгівлю лікарськими засобами та медичними препаратами присутність клієнта не обов'язкова. Ми все зробимо за Вас та допоможемо позбутися зайвого бюрократичного клопоту!

Торгівля лікарськими засобами:загальна інформація

Суб'єкт господарювання, який має намір займатися господарською діяльністю з торгівлі (оптової чи роздрібної) лікарськими засобами, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до Державної служби України з лікарських засобів із відповідною заявою про видачу йому ліцензії. Державна служба з лікарських засобів приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі не пізніше ніж через десять робочих днів з дати надходження заяви про видачу ліцензії та документів, що додаються до неї. Вона оформлює ліцензію не пізніше ніж за три робочі дні з дня надходження документа, що підтверджує оплату послуг за видачу ліцензії. Суб’єкт господарювання, який бажає здійснювати торгівлю медичними препаратами, має відповідати певним вимогам, зокрема, мати в своєму штаті кваліфікований персонал, відповідну матеріально-технічну базу. Торгівля на території України дозволена лише зареєстрованими в установленому порядку медичними/лікарськими засобами за наявності сертифіката якості, який надається виробником чи імпортером лікарських засобів. Суворо заборонена торгівля неякісними медичними препаратами чи такими, термін придатності яких минув. Торгівля лікарськими засобами може здійснюватися через аптечні заклади, до яких належать аптека, аптечний кіоск, аптечний пункт, аптечна база. Аптека – це заклад охорони здоров'я, що забезпечує шляхом роздрібної торгівлі населення, заклади охорони здоров'я та інші організації лікарськими засобами. Аптечний пункт - підрозділ аптеки, який створюється в лікувально-профілактичних закладах. Аптечний кіоск – це підрозділ аптеки, який реалізує населенню готові медичні препарати, які відпускаються без рецепту. Аптечна база - заклад охорони здоров'я, який здійснює оптову торгівлю лікарськими засобами, чим забезпечує інших суб'єктів оптової та роздрібної торгівлі, заклади охорони здоров'я та виробників лікарських засобів.

Правила торгівлі лікарськими засобами

Суб’єкт господарювання, який бажає здійснювати торгівлю медичними препаратами, зобов’язаний виконувати правила торгівлі лікарськими засобами. Дані правила висувають вимоги до приміщення, основним призначенням якого є торгівля медичними препаратами. Зокрема, площа приміщення для персоналу повинна складати не менше 8 кв. м., а для зберігання лікарських засобів – не менше 10 кв. м. Службові приміщення аптеки повинні мати приміщення для персоналу, вбиральню з рукомийником (у випадку розташування аптеки в сільській місцевості та за відсутності водопроводу та каналізації, можливе розташування вбиральні за межами аптеки, а також приміщення або шафа для зберігання інвентарю для прибирання. Особи, які працюють у суб’єкта торгівлі лікарськими засобами, повинні мати диплом фармацевта сертифікат про присвоєння звання провізора Аптеки, що мають діючу ліцензію, можуть мати свої Інтернет-сайти, на яких вони можуть публікувати асортимент своєї продукції, ціни на них, щоб полегшити споживачам пошук відповідних ліків, проте торгівля ліками через інтернет заборонена.


Звертайтеся, співробітники компанії "Юстком" надійно отримають для Вас ліцензію на торгівлю медичними/лікарськими препаратами в короткі строки! Ми зробимо все, щоб надати послугу швидко та якісно!
З Повагою, команда юристів